Pościel dla niemowląt

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe. Rodzice dbają więc o to, by maluchy otrzymywały od nich wszystko co najlepsze – kupują zdrową żywność, gotują posiłki, wybierają ubranka z wysokojakościowej bawełny czy podają niemowlętom witaminy.

Warto jednak pamiętać, że bardzo ważny jest również wybór pościeli dla niemowląt. Maluszki bardzo dużo śpią – w okresie noworodkowym dziecko spędza w łóżeczku nawet 20 godzin na dobę. Pościel dla dzieci musi być więc wykonana z bawełny lub flaneli, by skóra niemowlęcia mogła oddychać. Inne materiały nie przepuszczają powietrza i sprawiają, że maluch poci się i jest bardziej narażony na zachorowanie. Pościel do łóżeczka powinna być także antyalergiczna, gdyż narażenie malucha na alergeny powoduje, że może on mieć problemy w okresie późniejszym – zwiększy się jego podatność na choroby np. astmę.

Przydatne są również Śpiworki do wózka, gdyż rodzice często wychodzą z dziećmi na spacery. Śpiworki są bardziej praktyczne niż kocyk, ponieważ nie zsuwają się i dziecko jest zawsze przykryte.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s